Dette er nyhetene i neste store Windows-oppdatering

Den neste store oppdatering for Windows 10 har fått navnet April 2019 Update og den har versjonsnummeret 1903.

Les også: Den store Windows-guiden

Nyhetene

Dette er noen av nyhetene vi kan forvente om tre måneder i Windows 10:

  • Bedre ytelse
    Microsoft har tidligere lansert oppdateringer mot et såkalt Spectre-hull. Disse oppdateringene kunne potensielt føre til dårligere ytelse. Nå skal Microsoft fikse dette slik at det blir mindre reduksjon i ytelse.

  • Lagringsplass reservert for oppdateringer
    Det skal reserveres rundt 7 GB lagringsplass for oppdateringer. Hensikten skal være en buffer i tilfelle en oppdatering mislykkes.

  • Pause i oppdateringer
    Alle brukere av Windows 10 skal ha en mulighet for å sette oppdateringer på pause, altså dette skal også gjelde brukere av Windows 10 Home.

  • Windows Sandbox
    Brukere av Windows 10 Pro skal få muligheten til å legge programmer i et isolert miljø med Windows Sandbox.

  • Bedre startmeny
    Det skal være planer om å rydde i startmenyen. Det er mange som har klaget over denne funksjonen i Windows 10.

  • Enklere avinstallasjon
    Det skal bli enklere å avinstallere innebygd apper.

  • Windows Update på System Tray
    Windows Update skal få et eget ikonet på System Tray nederst til høyre i Windows.

  • Automatisk problemløsning
    Det er allerede nå mulig å aktivere automatiske problemløsninger i Windows 10, men denne funksjonen skal utvides i neste oppdatering.

Kilde: howtogeek.com

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *