Flickr er i trøbbel
SmugMug kjøpte bildedelingstjenesten Flickr for to år siden. Nå sliter Flickr med videre drift. Årsaken skal være mangel på penger.
Les også: SmugMug kjøper Flickr
Det er nettstedet The Verge som melder om dette og en del Flickr-brukere har allerede fått en e-postmelding om saken.
SmugMug innrømmer at det ikke kjøpte Flickr for å tjene penger på det, men fordi de er glad i fotografi.
Kan bli nedlagt
Nå setter SmugMug i gang tiltak for å redde Flickr. De ber brukerne rett og slett om hjelp. De ber nåværende brukere av gratiskontoen om å betale for Pro-kontoen.
Gamblet med 1000-bilde-grense
Allerede etter oppkjøpet satte SmugMug i gang tiltak for å motivere brukere til å oppgradere fra gratiskontoen til Pro-kontoen. Dette innebar blant annet å sette en grense for antall bilder i gratiskontoen til 1000 bilder. Hensikten var å motivere bruker til å betale for Pro-kontoen. Det virker ikke som dette tiltaket har vært vellykket. Samtidig var det meningen å forbedre Pro-tilbudet.
Tilbud på Pro-kontoen
SmugMug skal snart i gang med et tilbud på Pro-kontoen. Da skal det koste 3 dollar (27 kroner) per måned – datoen for dette tilbudet er satt til torsdag 26. desember.
Kilde: theverge.com
Siste kommentarer