Søvn-app er nå tilrettelagt for bilderedigering

F.lux er nå tilgjengelig i en testversjon som er tilrettelagt for bilderedigering slik at programmet slås av automatisk når du jobber med bilder.




Les også: Apper som gir deg bedre søvn

F.lux er programvare som installeres på datamaskinen og som endrer lyset du ser på dataskjermen, et lys som i utgangspunktet kan forhindre eller forsinke nattesøvn.

Dataskjermer utstråler blått lys, og dette lyset reduserer utskillelse av melatonin, noe f.lux er laget for å endre på, og dermed forbedre nattesøvnen. Les mer i vår artikkel.

Slås av automatisk

Ett av problemene med programmer som F.lux er at du får opp feil farger på skjermen når du jobber med å redigere bilder. Nå er imidlertid F.lux er ferd med å utvikle en ny versjon av programmet som gjør at programmet deaktiveres automatisk når du driver med redigering av bilder.

Last ned

Du finner F.lux Beta på justgetflux.com

Kilde: petapixel.com

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *